Asset Publisher Asset Publisher

Wydarzenia 2013 roku związane z czynnym wypoczynkiem

Wydarzenia 2013 roku związane z czynnym wypoczynkiem

AKTUALNOŚCI

Dodał: Andrzej Piotr Gajda Dodano: Cz, 06 sty 0001 14:58

11.11.2013 - tego dnia odbył się VIII Bieg Niepodległości, wzięliśmy udział w organizowaniu biegu poprzez utworzenie biura zawodów w budynku Nadleśnictwa i nie tylko - nasi pracownicy ubrani w czerwone koszulki przebiegli trasę stając się razem z innymi częścią "żywej flagi". Projekt wyszedł niezwykle ciekawie, o czym możesz się przekonać klikając - więcej zdjęć. Organizatorem całej imprezy był Wojskowy Klub Biegacza META.

 

 

 

W poniedziałek 28.10.2013r. wspólnie z Klubem Sportowym START Koszwice i Wójtem Gminy Pawonków - Panem Henrykiem Swoboda, w ramach kampanii Lasy Państwowe Zapraszamy otwarliśmy nową trasę biegową i Nordic - Walking w Koszwicach (za Karczmą Koszwice). Wytyczona ścieżka jest trasą Biegu Kamiennego, która od tego momentu będzie służyć każdemu kto chce odpocząć aktywnie. Urozmaicony teren, piękne drzewostany i dwa warianty trasy (10 km - bieg, 7 km - NW) z pewnością przypadną do gustu. Trasę dokładnie oznakowaliśmy - nie sposób się zgubić!

 

 

Zapraszamy do naszej galerii zdjęć!

W sobotę 12 października w Nadleśnictwie Lubliniec odbyła się pierwsza edycja Biegu Sylwana, leśnego biegu przełajowego na dystansie 10 kilometrów.
Impreza odbyła się przy wspaniałej pogodzie. Trasę poprowadzono w taki sposób, aby biegacze mogli podziwiać las w przepięknej jesiennej scenerii. W biegu głównym na 10 km uczestniczyły 92 osoby, odbyły się także biegi dla dzieci w wieku do 9 i 15 lat, w których wzięło udział prawie 20 dzieci. Po biegu na każdego z uczestników czekała wyśmienita zupa gulaszowa oraz owocowa herbata z cynamonem, specjały przygotowane przez Państwa Karinę i Teodora Wrzycieli
z Koszwic, zapalonych biegaczy i założycieli klubu „START Koszwice", którzy tym razem
dbali o regenerację uczestników biegu. Nad zdrowiem i bezpieczeństwem biegaczy czuwała pielęgniarka oraz ratownik medyczny, każdy z uczestników mógł dokonać pomiaru ciśnienia krwi przed i po biegu. 

Bieg Sylwana został zorganizowany w ramach kampanii „Lasy Państwowe Zapraszamy". Kolejna edycja Biegu Sylwana odbędzie się na wiosnę przyszłego roku w obrębie Patoka. Wszystkich serdecznie zapraszamy!

Wyniki biegu znajdziesz TUTAJ

Zdjęcia z imprezy znajdują się w naszej galerii zdjęć

 

04 października - 17 Bieg o Nóż Komandosa. Lasami leśnictwa Kokotek znów zawładnęli mundurowi. Trasa została wyznaczona na scieżce 7 górek, jej część przebiegała po nawierzchni asfaltowej. Startować mógł każdy pracownik służby mundurowej, cel był jeden - pokonać trasę z jak najlepszym wynikiem. Na zawodników czekały wyczerpujące podbiegi i grząskie piaski, obowiązek biegu w pełnym umundurowaniu polowym lub ćwiczebnym nie ułatwiał zadania. Dystans dla mężczyzn wynosił 10 km, dla kobiet 5 km. Biegły również dzieci lecz na znacznie mniejszych dystansach - od 650 m do 2500 m.
Do mety dobiegło 1785 zawodników (994 dzieci i 791 dorosłych w tym 127 w Afganistanie). W tym roku leśnicy po raz pierwszy wystartowali jako drużyna leśników.

 Od lewej: Mariusz Orzoł, Arkadiusz Rosiński (RDLP Warszawa, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka),
Adam Markiewicz (RDLP Toruń, Nadleśnictwo Żołędowo), Andrzej Kubacki, Jurand Irlik (RDLP Katowice, Nadleśnictwo Lubliniec)

Drużyna leśników w składzie: Mariusz Orzoł, Arkadiusz Rosiński (RDLP Warszawa, Nadleśnictwo Ostrów Mazowiecka), Adam Markiewicz (RDLP Toruń, Nadleśnictwo Żołędowo), Jurand Irlik, Andrzej Kubacki (RDLP Katowice, Nadleśnictwo Lubliniec) dobiegła do mety, z czego najlepszy wynik osiągnął nadleśniczy Nadleśnictwa Lubliniec Jurand Irlik (56:55). Zaraz za nim przybiegł Pan Mariusz Orzoł (58:19)

15 września - tego dnia w rejonie Trzech Stawów w Katowicach Muchowcu odbył się bieg charytatywny "Katowice Buisiness Run" organizowany przez fundację Jaśka Meli Poza Horyzonty. Nadleśnictwa Lubliniec, Świerklaniec i Zawadzkie wspólnie zgłosiły 5 osobową sztafetę, która w ostatecznej klasyfikacji zajęła 39 miejsce ( na 107 drużyn). Celem biegu było zebranie pieniędzy na protezy dla Pani Moniki oraz Pana Łukasz poszkodowanych w wypadkach kolejowych.

Tabelę z wynikami znajdziesz tutaj

 

Tego samego dnia odbyła się pierwsza w lublinieckich lasach edycja biegu Nordic - Walking Korona Śląska, w której udział wzięło ponad stu biegaczy. Zawodnicy wystartowali z polany przy leśniczówce Lubliniec, trasa wiodła częściowo po istniejącej ścieżce Nordic - Walking (oznakowaniej i dostępnej dla każdego), pewne fragmenty zostały wyznaczone specjalnie na potrzeby tego biegu.
Pogoda i dobry nastrój dopisały każdemu, więcej informacji znajdziesz
 tutaj

 

W dniach 11 do 13 września  w Nadleśnictwie Świeradów (RDLP Wrocław) trwała akcja edukacyjna "Zielony rower", w której czynny udział brali nasi pracownicy.
Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z tej imprezy:

Akcja "Zielony Rower" Nadleśnictwo Świeradów