Kalendarz jednostki nadrzędnej Kalendarz jednostki nadrzędnej

Wróć do pełnej strony

Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting

Już po raz 10. odbędą się Międzynarodowe Targi Łowieckie EXPOHunting.

Podczas targów będzie można odwiedzić stoiska około 240 wystawców, ale również wziąć udział w kilkudziesięciu wydarzeniach towarzyszących. Teren, podobnie jak w ubiegłych latach, podzielono na trzy strefy tematyczne.

Patronat honorowy nad EXPOHunting objęła m.in. Generalna Dyrekcja Lasów Państwowych. Na stoisku Lasów Państwowych będzie można uzyskać szczegółowe informacje z zakresu prowadzenia gospodarki łowieckiej. Leśnicy z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych
w Katowicach, jak co roku, przygotują bogatą ofertę edukacyjną i wystawę przyrodniczą,
a w ramach promocji polskich produktów „Dobre z Lasu” będzie można spróbować smacznych i zdrowych wyrobów z dziczyzny i owoców runa leśnego.

W tym roku nową atrakcją targów będzie ekspozycja przygotowana przez Leśników
z Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych we Wrocławiu. O działaniach w ramach Programu Bartnicy z Sudetów będzie można porozmawiać z ekspertami, a w niedzielę posłuchać wykładu na temat czynnej i biernej formy ochrony pszczół na terenie Nadleśnictwa Międzylesie.

Po raz pierwszy tematykę targów uzupełni Salon Gospodarki Leśnej EXPOForest, do którego zapraszamy m.in. producentów i dystrybutorów narzędzi, maszyn i urządzeń do pozyskania oraz transportu drewna, a także tych przeznaczonych dla przemysłu drzewnego
i tartacznego. W sobotę przedstawiciel Spółki Akcyjnej Polskie Domy Drewniane opowie zainteresowanym o inicjatywie popularyzacji drewna w budownictwie mieszkaniowym.