Asset Publisher Asset Publisher

Zielony Maraton i Półmaraton Leśny

W sobotę, 20 maja już po raz siódmy odbył się Zielony Maraton i Półmaraton Leśny o Puchar Nadleśniczego Nadleśnictwa Lubliniec. Dorośli biegacze rywalizowali na królewskim dystansie maratonu oraz na dystansie półmaratonu. Najmłodsi zmagali się na odcinku 1 km oraz 500 m. Trasa głównych biegów prowadziła przez tereny leśnictwa Lubliniec. Była wymagająca technicznie, gdyż znajdowały się na niej zarówno odcinki o utwardzonej powierzchni jak i na piaszczystym podłożu, których pokonanie wymagało włożenia większego wysiłku od biegaczy. Pogoda okazała się łaskawa dla zawodników, pełne zachmurzenie, lekki wiatr oraz temperatura w okolicy 16 stopni sprzyjała rywalizacji.

Po zakończonych zmaganiach zwycięzców pamiątkowymi medalami i statuetkami uhonorowali Burmistrz  Miasta Lublińca Edward Maniura i Nadleśniczy Nadleśnictwa Lubliniec Zbigniew Znojek.  Maraton w klasyfikacji mężczyzn wygrał Tomasz Maluk, wśród kobiet najlepsza była Dorota Kubisz. Półmaraton wygrał Krystian Kaczanowski, rywalizację kobiet zwyciężyła Agnieszka Kuzyk.

Nadleśnictwo Lubliniec było dumnie reprezentowane przez swoich pracowników w osobach Grażyny Pytel, Andrzeja Kubackiego i Przemysława Walisko.

Po zakończonych zmaganiach biegacze i wszyscy goście mogli posilić się przy ognisku w miłej i rodzinnej atmosferze wspaniałą wojskową grochówką, bez której stali bywalcy zawodów organizowanych przez WKB Meta Lubliniec i Nadleśnictwo Lubliniec nie wyobrażają sobie zwieńczenia zawodów.

Po raz kolejny w przygotowanie imprezy i  uczestnictwo włączyli się podopieczni i ich opiekunowie z Zakładu Karnego w Sierakowie Śląskim za co należą się ogromne brawa i moc podziękowań.