Asset Publisher Asset Publisher

„Zmieszani z błotem, skatowani i upodleni”.

W sobotę 12 sierpnia w Kokotku odbyła się kolejna, XIII edycja Biegu Katorżnika organizowanego przez Wojskowy Klub Biegacza „Meta" i Nadleśnictwo Lubliniec.     W Biegu Katorżnika biorą udział nie tylko „mundurowi”, ale wszyscy , którzy chcą  poznać granice swojej wytrzymałości. W tym roku trasę 13 km wiodącą przez bagna, jeziora, błoto, rowy melioracyjne, strumienie, trzęsawiska, poldery, zarośla, przeszkody naturalne i sztuczne ukończyło 1395 zawodniczek i zawodników spośród 1424 zakwalifikowanych do biegu. W konkurencji drużynowej na starcie stanęły dwie drużyny leśników: TEAM Klubu Biegających Leśników (w składzie: Jagieła Dominik, Dzięgielowski Paweł, Król Piotr, Grzesiński Adam oraz Team Lasy Państwowe (w składzie: Konfederak Tomasz, Mańczyk Arkadiusz, Pilśniak Łukasz, Janik Krzysztof). Nasze drużyny zajęły odpowiednio 4. i 12. miejsce na 59 rywalizujących zespołów. Żeliwne Podkowy Katorżnika uczestnikom, którzy ukończyli bieg, wręczali m.in. płk Ryszard Pietras Dowódca 21 Brygady Strzelców Podhalańskich, ppłk Michał Strzelecki Dowódca Jednostki Wojskowej Komandosów w Lublińcu, Zbigniew Rosiński Dyrektor Biegu Katorżnika, Edward Maniura Burmistrz Miasta Lublińca oraz Jerzy Ceglarek Inżynier Nadzoru Nadleśnictwa Lubliniec.